Na co zwrócić uwagę wynajmując autobus

Kategoria: Blog

Na co zwrócić uwagę wynajmując autobus

Niezależnie od tego czy organizujemy wycieczkę szkolną czy wyjazd integracyjny musimy dokładnie zaplanować całą podróż, poczynając od środka transportu. Jest to element organizacji często pomijany w wielu poradnikach. Tymczasem niesłusznie, bo od wyboru odpowiedniego środka podróży zależy bezpieczeństwo pasażerów. Oprócz tego należy zwrócić również uwagę na komfort, jaki oferuje pojazd oraz warunki przedstawione przez firmę, która zajmuje się wynajmem autokarów.

Bus czy autokar?

Odpowiedź czy chcemy wynająć bus czy autokar zależy od ilości osób, które będą podróżowały  wybranym środkiem transportu. Wynajem autokaru zaleca się w sytuacji, kiedy liczba pasażerów przekracza ilość dostępnych w mniejszym busie. Na autokar powinniśmy zdecydować się również w przypadku, gdy podróż będzie trwała więcej niż kilka godzin. A to ze względu na fakt, że standardem w wyposażeniu autokarów jest klimatyzacja i toaleta. W ramach tras zagranicznych w autokarach możliwa jest organizacja punktu, w którym wyznaczony pracownik z obsługi, może serwować gościom ciepłą kawę czy herbatę, a nawet, jeśli jest taka potrzeba – posiłek. Wszystkie te udogodnienia, możliwe do wprowadzenia w autokarze,  znacznie zmniejsza niewygody związane z podróżowaniem.

Komfort i bezpieczeństwo

W zależności od długości podróży autokar powinien posiadać różnego rodzaju udogodnienia. Z reguły, jeśli podróż trwa jedynie kilka godzin, pasażerowie nie potrzebują dodatkowych opcji, takich jak wspomniana toaleta czy obsługa cateringowa. W tym wypadku ogromną zaletą będzie szybkość i bezawaryjność autokaru. Inaczej sprawa wygląda jeśli zaplanowana wycieczka będzie trwała kilkanaście godzin, czy nawet kilka dni. W takim wypadku dobrze, żeby w pojeździe znajdował się sprzęt audiowizualny. Dzięki któremu możliwe jest umilenie czasu podróży. Sprawdzi się również indywidualne oświetlenie nad każdym z siedzeń.  Oprócz komfortu podróży, ogromnie ważne jest również jej bezpieczeństwo. Zalecane jest aby autokar posiadał szereg systemów pomocniczych, które ułatwiają jego prowadzenie i ograniczają ryzyko kolizji.